7 اردیبهشت 1396

براي شاد بودن تلاش ‌كنيد

مولف: مهدی حیدرپور   /  دسته: فرهنگی و هنری   /  رتبه دهید:
4/9

براي شاد بودن تلاش ‌كنيد

اين روزها دل تان براي شاد بودن تنگ شده و جاي خالي او در زندگي تان پيدا است. تصميم گرفته‌ايد راهي پيدا كنيد تا آن را با تمام وجود حس كنيد. چگونگي شاد زندگي كردن يكي از نكات حائز اهميت زندگي است. به نوعي مي‌توان گفت نقطه اميد زندگي، داشتن شور و نشاط است. حسادت، عدم صداقت و طمع از جمله سدشكن‌هاي خوشحالي محسوب مي‌شود. از جمله كليدهاي خوشحال شدن در زندگي احساس يا نشان دادن شادي و قانع بودن است. مطالعات نشان مي‌دهد، افراد بايد مراقب موارد شكننده‌ خوشحالي باشند. از جمله اين موارد مي‌توان به نداشتن اعتماد به نفس، افسردگي عميق و نااميدي اشاره كرد. با داشتن اين كليدهاي خاص و استفاده از برخي مشاوره‌ها مي‌توان كيفيت زندگي را افزايش داد.

با شادها رفت و آمد كنيد

محققان دريافته‌اند آنهايي كه اطراف خود را با افراد شاد و سرزنده پر مي‌كنند، احتمال بيشتري براي شاد شدن در آينده دارند. اين به تنهايي مي‌تواند دليل خوبي باشد كه با افراد سرحال و شاد رفت‌ وآمد كنيد.

از ته دل بخنديد

طبق تحقيقات، حتي اگر واقعا احساس شادي نكنيد، ايجاد يك فكر شاد و بعد لبخند زدن به خاطر آن مي‌تواند سطح شادي شما را بالا برده و بازده كاري‌تان را افزايش دهد. خيلي مهم است كه لبخندتان از ته دل باشد، اين تحقيق نشان داده است كه لبخند مصنوعي وقتي افكار منفي در ذهن تان است مي‌تواند روحيه ‌تان را حتي بدتر هم بكند.

براي شاد بودن تلاش ‌كنيد

براساس دو تحقيقي كه به تازگي انجام گرفته است، فقط تلاش كردن براي شاد بودن مي‌تواند سلامت احساسي شما را تقويت كند. تحقيقات نشان داده است آنهايي كه فعالانه تلاش مي‌كنند احساس شادي بيشتري كنند، بالاترين سطح روحيه مثبت را داشته‌اند.

قدر اتفاقات خوب زندگي را بدانيد

جشن گرفتن دستاوردهاي بزرگ و دشوار زندگي خيلي مهم است اما افراد شاد به پيروزي‌هاي كوچك خود نيز اهميت مي‌دهند. وقتي براي ديدن اتفاقات خوب و مثبتي كه در زندگي‌مان مي‌افتد وقت بگذاريم، يعني پاداش‌هاي كوچك بسيار زيادي در طول روز به خودمان مي‌دهيم. اين مي‌تواند تاثيري عالي بر روحيه ‌مان داشته باشد. دقت كردن به اتفاقات خوب زندگي، حتي اگر به كوچكي عالي شدن طعم چاي تان باشد، باعث مي‌شود در پايان روز حس مفيد بودن بيشتري كنيد.

 

دراین خصوص روابط عمومی دبیرستان بهشت معتقداستباید شادي افراد به نحوي باشد كه به بقيه انتقال داده شود.علاوه بر موارد فوق بایستی به این نکته هم اشاره نمود که :  اسلام به شاد كردن اعضاي خانواده بسيار توصيه كرده است و حتي آنقدر به اينها حساس بوده كه بيان كرده بين فرزندان، فرزند دختر اولويت در شاد كردن دارد به خاطر ظرافت و لطافت در شاد كردن. قرآن همه جا تذكر داده كه اگر ما بتوانيم ارتباط خوبمان را با خدا برقرار و محكم كنيم، آن وقت هم آن شادي حقيقي را داريم هم اندوه كاذب را نداريم و مي‌توانيم خشم و ترس و همه اينها را هم كنترل كنيم. 

تهیه و تنظیم : روابط عمومی دبیرستان بهشت

برگرفته از سایت آرمان

 

برای داشتن لحظاتی شاد و دلپذیر جنگ علمی دبیرستان دخترانه بهشت را از دست ندهید

 

تعداد مشاهده (691)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "براي شاد بودن تلاش ‌كنيد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید