28 فروردین 1396

مهدی نوید ادهم:در کشور۴٣ هزار مدرسه زیر ۵٠ دانش آموز وجود دارد

مولف: مهدی حیدرپور   /  دسته: اخبار و اطلاع رسانی   /  رتبه دهید:

مهدی نوید ادهم:در کشور۴٣ هزار مدرسه زیر ۵٠ دانش آموز وجود دارد

به گزارش روابط عمومی دبیرستان بهشت، چندی پیش مهدی نوید ادهم در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان با بیان اینکه نیاز مدارس، نخستین سوالی است که خیران باید از آموزش و پرورش داشته باشند، اظهاركرد: آموزش و پرورش در ٧٠ سال فعالیت خود تاکنون تنها به انتقال معلومات پرداخته است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصريح كرد: عملکرد آموزش و پرورش براساس سند تحول بنيادين، رویکرد جدیدی پيدا كرده است و در این راستا نیازمند کمک خیران هستيم. وي بر ضرورت هماهنگي فضاهای فیزیکی مدارس با کاركرد آموزش و پرورش اشاره كرد و افزود: تربیت اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی، هنری و فناورانه دانش آموزان شرایط ویژه‌ ای را می‌طلبد که باید این امور در فضای آموزشي مدارس فراهم شود.
نوید ادهم بيان کرد: باید مدارسی بسازیم که امکان فعالیت‌های تحقیقاتی و سایر فعالیت‌های دانش‌آموزي در آن وجود داشته باشد. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه باید به سمت ساخت مدارس بزرگ پیش برویم، افزود: اگر قرار است بر اساس سند تحول آموزش و پرورش حركت كنيم و دانش‌آموزاني اجتماعی تربيت كنيم نیاز به مدارس بزرگ داريم تا دانش‌آموزان بهتر فعالیت کنند.
مهدی نوید ادهم درپایان با بیان اینکه ١٠۶ هزار مدرسه در کشور وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد ۴٣ هزار مدرسه كم تر از ۵٠ دانش آموز و ٣ هزار مدرسه در روستاها وجود دارد. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: استراتژی را باید به سمتی ببریم که مدارسی ساخته شود که نیازهای دانش‌آموزان را رفع کند و مدارس بروزی باشند.

تعداد مشاهده (448)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "مهدی نوید ادهم:در کشور۴٣ هزار مدرسه زیر ۵٠ دانش آموز وجود دارد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید